• This event has passed.

ΜΙΚΡΟΙ ΒΙΟΛΟΓΟΙ, ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ Junior Science για παιδιά 4-6 ετών με ενήλικο συνοδό 11.00-12.00

March 12, 2023

Στις 12 Μαρτίου φοράμε τις επιστημονικές μας ποδιές, ανοίγουμε τα μικροσκόπια και γινόμαστε μικροί βιολόγοι! Η Βιολογία, η επιστήμη της ζωής μας περιμένει να την ανακαλύψουμε. Ένα ένα, τα 5 βασίλεια των οργανισμών θα μας αποκαλύψουν τα μυστικά τους. Πειράματα, παρασκευή και παρατήρηση δειγμάτων στα μικροσκόπια, για τα ζώα, τα φυτά, τους μύκητες, τα βακτήρια και το πλαγκτό μας ξεναγούν σε ένα εργαστήριο Βιολογίας. Αληθινά μικροσκόπια, αλλά και στερεοσκόπια μας αποκαλύπτουν λεπτομέρειες και μυστικά, που δεν είχαμε ποτέ φανταστεί!

Ώρες διεξαγωγής Junior Science: 11.00-12.00

Κόστος συμμετοχής: 10€/1 παιδί με 1 ενήλικα και 15€/2 παιδιά με 1 ενήλικα ή 1 παιδί με 2 ενήλικες

ΧΩΡΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Μουσείο Πειραμάτων Αγίου Δημητρίου: Θάλειας 3, 17343, Άγιος Δημήτριος – 350 μέτρα (5΄ περπάτημα) από τη στάση μετρό “Άγιος Δημήτριος – Αλέξανδρος Παναγούλης”, πλησίον του Ι.Ν. Κοιμήσεως Θεοτόκου (Λεωφ. Βουλιαγμένης 260), 120 μέτρα ( 2΄ περπάτημα) από τη στάση λεωφορείου “Παναγίτσα”.

Date:
March 12, 2023

Μουσείο Πειραμάτων Αγ. Δημητρίου
Θάλειας 3
Άγιος Δημήτριος, 17343 Greece
Phone:

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available